img

voestalpine yeni kaplama tesisi açıldı


Avusturya'da yerleşik voestalpine Group'un bir yan kuruluşu olan ve yüksek performanslı malzemeler konusunda uzman olan voestalpine High Performance Metals Türkiye, Gebze'deki lokasyonunda kendi markası voestalpine eifeler Coating markası altında yeni bir kaplama tesisini devreye aldı.  Türkiye'deki ilk ve tek çelik, ısıl işlem, doku ve pvd kaplama sağlayıcısı olan voestalpine High Performance Metals Turkey, teknolojik açıdan gelişmiş ve bireysel çözümlerle otomotiv ve makine mühendisliği sektörlerindeki müşterilerine yeni ve daha da iyi hizmet sunmayı hedefliyor. Şirket, son yıllarda, kalıp endüstrisine yüksek kaliteli takım çeliği ve hizmetler sunmak için, Gebze’deki işletmeye 8 milyon Euro'nun üzerinde yatırım yaptı.

 

Sektöründe Türkiye’nin en gelen markalarından olan voestalpine High Performance Metals Türkiye sekiz yıldır faaliyet gösterdiği Gebze’deki işletmesinde kendi çelik markaları Uddeholm, Böhler, Buderus Edelstahl ve Eschmann Textures ile Türk kalıp endüstrisine hizmet veriyor.

 

Şirket sektöre verdiği hizmeti biraz daha ileri götürmek amacıyla ileri teknolojiye sahip yeni Kaplama Tesisisi’ni  hizmete aldı.

 

Eifeler bünyesinde bulunan Kaplama Tesisi’nin açılış töreninde konuşan voestalpine Yüksek Performanslı Metaller Bölümü Yönetim Kurulu Sorumlu Üyesi Reinhard Nöbauer, “Yeni kaplama tesisi ile artık Türkiye pazarındaki sofistike ürün ve hizmet teklifimizi daha da genişletiyoruz. Nitelikli çalışanlarımız, teknik uzmanlığımız ve yüksek teknoloji segmentlerindeki Türk iştirakimizin tecrübesi sayesinde, yüksek kaliteli takım çeliklerinde teknoloji lideri konumumuzu güçlendiriyoruz.” dedi.

 

voestalpine Yüksek Performanslı Metaller Türkiye Genel Müdürü Ozan Alkış da törende yaptığı konuşmada “voestalpine eifeler grubu, 30 yılı aşkın süredir dinamik olarak büyüyen kaplama sektöründe yer almaktadır. Bu da eifeler'i bu alanda dünyanın önde gelen markalarından biri yapıyor. Türk sanayisine yeni bir hizmet sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yatırım aynı zamanda Türkiye pazarına ve müşterilerimize açık bir taahhüttür” dedi.

 

Alkış, voestalpine group'un Yüksek Performanslı Metaller Bölümü olarak, gelecek yıllarda yatırımlarına devam edeceklerini kaydetti.

 

Yüksek Performans Metaller Bölümü

Voestalpine Group'un Yüksek Performans Metaller Bölümü, yüksek performanslı malzemelerin üretimine ve işlenmesine ve ısıl işlem, yüksek teknolojili yüzey işlemleri ve eklemeli üretim süreçleri gibi müşteriye özel hizmetlere odaklanıyor ve giderek artan bir şekilde dijital teknolojileri kullanıyor. Benzersiz satış ve servis ağı sayesinde, bölüm, müşterilerine malzeme mevcudiyeti ve işlemenin yanı sıra dünya çapında yaklaşık 140 tesiste yerel temas noktaları sunmaktadır. Yüksek Performans Metaller Bölümü, takım çeliğinde küresel pazar lideridir ve yüksek hız çelikleri, valf çeliklerinin yanı sıra özel çeliklerden, toz malzemelerden, nikel bazlı alaşımlardan, titanyumdan ve aditif imalat teknolojileri kullanılarak üretilen bileşenlerden oluşan diğer ürünlerin lider sağlayıcısıdır. En önemli müşteri segmentleri otomotiv yan sanayi, petrol ve doğal gaz arama, makine mühendisliği endüstrisinin yanı sıra tüketim malları ve havacılık endüstrileridir. Bölüm, 2021/22 mali yılında, yaklaşık %50'si Avrupa dışından elde edilen yaklaşık 3,1 milyar Euro gelir ve 400 milyon Euro faaliyet karı (FAVÖK) kaydetti; dünya çapında yaklaşık 13.300 çalışanı vardı. Finansal bilgiler verilebilir mi?

 

 

voestalpine Group

voestalpine, benzersiz bir malzeme ve işleme uzmanlığı birleşimine sahip, dünya çapında lider bir çelik ve teknoloji grubudur. Global olarak faaliyet gösteren voestalpine, beş kıtada 50'den fazla ülkede yaklaşık 500 Grup şirketine ve lokasyona sahiptir. 1995'ten beri Viyana Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir. Üstün ürünleri ve sistem çözümleri ile otomotiv ve tüketim malları endüstrilerinin yanı sıra havacılık ve petrol ve doğal gaz endüstrilerinin lider ortağıdır; aynı zamanda raylı sistemler, takım çeliği ve özel bölümlerde dünya pazar lideridir. voestalpine, küresel iklim hedeflerine tamamen bağlıdır ve greentec çelik programı, çelik üretiminin karbondan arındırılması için açık bir plan ifade eder. Grup, 2021/22 mali yılında 2,3 milyar Euro faaliyet karı (FAVÖK) ile 14,9 milyar Euro gelir elde etti; dünya çapında yaklaşık 50.200 çalışanı vardı.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.