news-details

Divan Otelleri Güvenli Turizm Belgesi ile hizmet vermeye devam ediyor

Turizm ve yeme-içme sektörlerinde Türkiye'nin öncü şirketlerinden olan Divan Grubu bünyesinde hizmet veren oteller, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı kapsamında düzenlenen Güvenli Turizm Belgesi’ni aldı. “Divan Demek Güven Demek” anlayışıyla kapılarını açan Divan İstanbul, Divan İstanbul City ve Divan Gaziantep tesislerin ardından Divan Bodrum, Divan Çorlu, Divan Diyarbakır ve Divan Mersin de sağlık ve hijyen kurallarının yanı sıra almaları gereken önlemleri kapsayan belgeyi alan Divan Grubu otelleri olarak güvenilirliğini kanıtladı.

 

‘Divan Demek Güven Demek’ anlayışı ile 15 Haziran’dan itibaren kapılarını kademeli olarak açmaya başlayan Divan Otelleri, misafirlerine yeni normal dönemde güvenli bir konaklama deneyimi sunuyor. Divan İstanbul ve Divan İstanbul City’nin yanı sıra Divan Gaziantep, Divan Bodrum, Divan Çorlu, Divan Diyarbakır ve Divan Mersin de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı çerçevesinde ilk denetimlerinde Güvenli Turizm Belgesi’ni eksiksiz aldı. 2019 yılında En İtibarlı Zincir Otel seçilen Divan Otelleri, Mart ayından itibaren, özverili çalışmalarıyla pandemi döneminin kahramanları haline gelen sağlık çalışanlarını da 2 ay boyunca otellerinde ağırlayarak sürece destek verdi.

 

Yeni normale dönüş kapsamında önlemler alan Divan Otellerinde resepsiyondan odaya, restorandan ortak kullanıma açık bölümler olmak üzere tüm alanlarda güvenlik ve hijyen kuralları, yönetmeliklere uygun olarak yeniden tasarlandı. Otel girişinde ateş ölçümüyle başlayan önlemler, kişiye özel seperatörlerle ayrılmış resepsiyon, odaya temassız giriş imkanının da olduğu pek çok alternatifi konaklama boyunca devam edecek. Misafirler, otellerde her alanda yer alan QR kodlardan yapılan hijyen ve temizlik ile ilgili güncel videolara ulaşarak bilgi alabilecek, Divan kalitesiyle hazırlanan lezzetli menülerden de temassız bir şekilde Divan Life uygulaması üzerinden de sipariş verebiliyor.


Hibya Haber Ajansı