img

TOYP Dünya Finali’nde 3 Türk genci


Geçtiğimiz yıl 27. si düzenlenen 2021 TOYP Türkiye birincileri, bu yıl TOYP Global programında Dünya çapında ülkemizi temsil ediyorlar. TOYP Dünya finallerinde 3 Türk Gencimiz son 20’ye kalarak büyük başarı elde ettiler.

 2022 TOYP Global dünya finalindeki adaylar ve kategori isimleri; Cihan Buğdaycı-İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet Kategorisi, Kerem Deveci -Fen ve Teknik Gelişme Kategorisi, Fırat Güder Bilimsel Önderlik Kategorisi

Dünyanın 3. büyük sivil toplum organizasyonu olan ve Birleşmiş Milletlerin desteklediği JCI (Junior Chamber International) tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World”un Türkiye ayağı olan 27. ‘TOYP-Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ programı birincileri 2022 Dünya Finali’nde yer alarak önemli bir başarıya imza attılar.

TOYP -Türkiye’nin 10 Başarılı Genci programı toplumsal gelişime önemli katkıları bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan Türkiye’nin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, gençleri öncü ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. TOYP Türkiye program kategori birincileri bir sonraki yıllarda global çapta gerçekleştirilen TOYP Global programında ülkemizi temsil etme hakkını elde etmektedir.  28 sene önce Türkiye’de başlayan “Türkiye’nin On Başarılı Genci” programı, bu süre içerisinde alanında başarılı işlere imza atan birçok Türk gencini dünya sahnesine taşıyan bir başarıya ulaştı.

 

Son 20’ye kalarak ülkemizi temsil eden 2021 TOYP Türkiye birincilerimizin dünya birinciliği oylama sürecine halk da dahil olabilecek. Ülkemizi dünya genelinde temsil eden Türkiye’nin başarılı gençlerinin dünya çapında desteklemek için https://toyp.jci.cc/ sitesi üzerinde oylamaya katılmak yeterli. Oylama 19 Eylül Pazartesi saat 15:00’de sonlanacak. Oylama sonucunda TOYP Dünya birincileri belirlenecek.

 

TOYP Türkiye 2021-2022 Direktörü Sevinç Yazılıtaş” 2021 Aday sürecini titizlikle yürüttük, bu yıl ise ülkemizden 3 adayın son aşama olan halk oylamasına kalıyor olması bizler için büyük bir gurur kaynağı oldu. Oylama süresince ülke olarak Türkiye birincilerimizi Dünya Birinciliği için destekliyor olacağız.” dedi.

TOYP Dünya Birincisi unvanını almaya hak kazanan 18 kişi arasında, Türkiye’de çok önemli projelerin mimarları yer alıyor. Son 10 yılda Türkiye’den seçilen Dünya Birincileri şu şekilde; Dr. Gözde Durmuş – “Tıbbi Yenilik ve Buluşlar” (2019), Duygu Yılmaz – “İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik” (2019), Dr. Burçin Mutlu Pakdil – “Bilimsel Önderlik” (2018), Dr. Engin Durgun – “Akademik Önderlik” (2017), Ahmet Kuzubaşlı – “İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik” (2017) , Dr. Mehmet Z. Baykara – “Fen ve Teknik Gelişme” (2016) , Dr. Canan Dağdeviren – “Tıbbi Yenilik ve Buluşlar” (2016), Bulut Ersavaş – “İş Dünyası, Ekonomi ve Girişimcilik” (2014), Tülin Akın – “İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik” (2013) ,Hasibe Kızıltaş – “İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet” (2013), Şafak Pavey – “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” (2011)

Oylamaya ilişkin detaylar TOYP Türkiye’nin resmi internet sitesinden, Instagram ve LinkedIn hesaplarından takip edilebilir.

 

Web sayfası: https://toyp.org.tr/ 

İnstagram:jciturkiyetoyp

LinkedIn: TOYP Türkiye


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.