img

TBMM Başkanı Şentop: ''Adıyaman tüm dünyada tanınan bir şehir''


Başkan Şentop, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’ndaki 4'üncü Adıyaman Tanıtım Günleri'nin açılışındaki konuşmasında, Adıyaman'ın tüm dünyada tanınan bir şehir olduğunu söyledi.

İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda 6-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğin açılış törenine, Başkan Şentop’un yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve  Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, protokol ve vatandaşlar katıldı.

TBMM Başkanı Şentop, Adıyaman’ın sadece Türkiye’de değil, dünyada da bilinen bir şehir olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Yenikapı Etkinlik Alanı Adıyaman ilimize dördüncü kez ev sahipliği yapıyor. 1987 yılından beri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde, dünya şaheserlerinin 8'inci harikası ve yeryüzünün en değerli anıt mezarlarından biri Nemrut Adıyaman'a İstanbul'dan selamlar olsun. Medeniyetler beşiği Anadolu namı diğer Küçük Asya, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış, her şehrinde ayrı bir kültür hazinesi barındıran, tarihin en eski topraklarıdır. ”

Adıyaman’ı, sahip olduğu tüm değerlerle İstanbul’da 4 gün boyunca tanıtacaklarını belirten Vali Mahmut Çuhadar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Adıyaman ilimiz, zengin tarihi ve folkloru, doyumsuz güzellikteki coğrafyası, dört mevsimin yaşandığı iklimi, bereketli toprakları, zengin petrol yatakları ve maviliğiyle gökyüzünü kıskandıran Fırat Nehri ile ülkemizin en güzel illerinden bir tanesidir.”

Açılış sonrası, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyeleri programa katılan davetlilerle birlikte standları dolaşarak, Adıyaman ürünleri hakkında bilgi aldı.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.