img

Suwen kadınların plajlardaki renk tercihini açıkladı: "Bu yaz plajlarda siyah modaydı"


Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim perakende markası Suwen, plaj giyiminde kadınların tercihlerinin analizini yaptı. Suwen’in yaz dönemi satışlarını ve bağlılık programı (CRM) verilerini inceleyerek hazırladığı çalışmaya göre her 100 kadından 34’ünün tercihi plaj giyiminde siyah renk oldu.

İstanbul, 03.10.2022: Siyah rengin gücü bir başka. Herkesin bildiği gibi vücudu olduğundan daha zarif gösteren siyah renk, doğru kumaş, doğru kalıp ve doğru dikişle plaj modasında da vazgeçilmezler arasında ön sırada yerini aldı! Farklı tasarım ve mevsimsel renklerdeki Suwen Plaj koleksiyonu, şık, feminen, zarif, spor, tasarımları, geniş beden aralıklarındaki model alternatifleri ve özenle seçilmiş kumaş türleriyle yaz modasında bu yaz yine ön plandaydı. Suwen’in 2022 yılı yaz dönemi satışlarını ve bağlılık programı (CRM) verilerini inceleyerek hazırladığı analize göre her 100 kadından 34’ü siyah rengi tercih etti. Siyah tercihinden sonra en çok tercih edilen renkler sırası ile mavi, kırmızı ve karışık renk tonlarındaki ürünler oldu.

100 kadından 57’si renk kombinlerini kendi tarzına göre belirledi.

Yenilikçi, estetik ve modern… Birçok temayı bünyesinde barındırabilen, şık, kaliteli ve modern; en temelde ise konfor sunan tasarım markası Suwen, plaj koleksiyonundaki her parçayı özel olarak hazırladı! 2022 yaz sezonunda farklı renk ve dokulardaki bikini altı ve üstleri en çok tercih edilen modeller arasında yerini aldı. 100 kadından 57’sinin kendi tarzına göre kombinlerini belirlediği sezonda, kadınların yaklaşık %30’u bikini altını ve üstünü ayrı ayrı satın alarak farklı renk ve modellerle kendi kombinlerini oluşturdular. Bu tip kendi kombinini kendisi oluşturan şehirler sırası ile İzmir, Zonguldak, Muğla, Edirne ve Balıkesir oldu.

Mayolar Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa’da ön planda.

Suwen kadınlarının 4’te 1’i plaj kombinlerinde mayoyu tercih etti. Son yıllarda plajlarda tek parça plaj stili olarak kullanılan mayolarda cesur ve kruvaze kesimler, sırt dekolteleri, bel gölgesine vurgu yapan kemerli modeller ve toparlayıcı özellikteki mayolar ise Osmaniye, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde en çok tercih edilen plaj ürünleri arasında yerini aldı.

Pareolar İstanbul, Antalya, Muğla’daki plaj kombinlerinde ön sırada yerini aldı.

Desenli yaz elbiseleri ve plaj koleksiyonunu tamamlayan pareolar, her 100 kadından 20’sinin tercihi arasında yer aldı. Yumuşak kumaş türleri ve renkli dokularıyla dikkat çeken koleksiyon en çok İstanbul, Antalya ve Muğla’da tercih edildi. Suwen, plaj modasının tamamlayıcısı pareolar koleksiyonda yer alan tüm parçalarla uyumu her detay düşünülerek tasarlandı. Beyaz geometrik marin temalı tasarımlardan, bohem ve etnik tasarımlara ve desenli tonlara kadar zengin alternatifler sundu.

Suwen Hakkında:

2003 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye kadın iç giyim, ev giyim, plaj giyim ve çorap (KİEP) sektöründe faaliyet göstermektedir. Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahip olan Suwen’in mağazaları 2021 yılında yaklaşık 7,6 milyon ziyaretçi ağırlamıştır. Suwen, kendi markası ve tasarımı ile müşterilerine hizmet vermektedir. İç giyimden ev giyimine, çoraptan korseye, mayo ve bikini koleksiyonlarından lohusa gruplarına kadar geniş ürün yelpazesiyle bir kadının her anında yanındadır. Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

SUWEN mağazaları: https://www.suwen.com.tr/magazalar


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.