img

Seç Market iş modeliyle bakkallar rekabete katılıyor


Seç Market’in esnaf dostu iş modeli ile mahalle bakkalları rekabete katılıyor ve modern marketlere dönüşüyor. Bu iş modeli ile mahalle bakkalları daha ucuza ürün tedarik edebilecek ve zincir marketlerle rekabet şansını artırabilecek.

Yıldız Holding bünyesinde hayata geçirilen Seç Market iş modeli Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO'su Mehmet Tütüncü’nün katılımıyla, Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda tanıtıldı. Toplantıda Seç Market stratejisine ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Seç Market'in esnaf dostu iş modeli ile perakende sektöründe esnaf kültürü kurumsal bir yapıya dönüşüyor. Esnaf dostu iş modeline katılan küçük esnafın kurumsal bir yapıya dönüşüm süreci Seç Market tarafından sağlanıyor. Ücretsiz tabela değişimi ile başlayan süreç, raf dizilimi, avantajlı fiyatlara ürün tedariki, dijital yapılanmaya destek, profesyonel müşteri iletişim merkezi desteği ile devam ediyor. Seç iş ortakları aynı zamanda bankalarla olan anlaşmalardan da faydalanarak uygun koşullarda finansman ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bunun yanı sıra; finansal danışmanlık, teknik altyapı desteği, mağazacılıkta operasyonel destek gibi hizmetlerde iş ortaklarına sunuluyor. Seç iş modeli ile küçük esnafın zincir marketler ile daha güçlü bir şekilde rekabet etmesi de amaçlanıyor.

 

''Hem küçük esnaf hem tüketici kazanıyor''

Toplantıda açıklamalarda bulunan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, ''Holding bünyesinde marketlerimizin olması küçük esnafı unuttuğumuz anlamına gelmiyor. Esnafa ürün tedariki yaparken onların sorunlarını dinliyoruz, sıkıntıları görüyoruz. Değişen sektör dinamiklerinin nedeniyle yaşanan sorunlara çözüm bulmak istedik. Seç Market iş modelimizde bunun sonucudur. ‘Herkesin aynı marka altında kendi bakkalının sahibi olduğu bir model geliştirsek, kaliteli ürünlerimizi güçlü dağıtım ve teknoloji altyapımızla esnafa ulaştırsak nasıl olur?' dedik. Bu düşüncemiz iyi de oldu, şu an itibariyle Türkiye genelinde 2 binden fazla Seç Market iş ortağımız var. Bu sayede hem küçük esnaf hem tüketici kazanıyor'' dedi.

“Geleneksel esnaf kültürü modern marketçiliğe dönüşüyor''

Seç iş modeli hakkında konuşan Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen ise ''Seç iş modeli ile geleneksel esnaf kültürünü modern marketçilikle bir araya getirerek esnafa ve müşteriye rekabette avantaj sağlıyoruz. İş ortaklarımıza geniş ürün gamı ve tedariki, kendi fiyatını belirleyebilme, lojistik ve sevkiyat desteği, kurumsal kimlik kazanma, yerel üreticiden ürün temin edebilme gibi avantajlar sağlıyoruz'' dedi.

 

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.