img

'Memleketin Kısmeti' Tarsus’ta sahnelendi


MERSİN- 17.11.2022 - HİBYA - Ankara Ekin Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Aziz Nesin’in dünya görüşü ve hayatına değinilen “Memleketin Kısmeti” oyunu Tarsus'ta sahnelendi.

Ankara Ekin Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen “Memleketin Kısmeti” adlı oyun Tarsus Amerikan Koleji’nin 800 kişilik salonunda izleyicisiyle buluştu, salon tıklım tıklım doldu. İki perdelik oyunda Aziz Nesin’in yaşamından kesitler ve yazdığı hikayeler güncel siyasi ve toplumsal olaylara uyarlanarak anlatıldı. Tiyatro Oyunu Yazarı Haluk Işık'ın, Aziz Nesin’e ithafen yazdığı müzikli güldürü oyunu, değerli usta oyuncuların sergiledikleri performansları ile seyirciyi kendine hayran bırakırken hem düşündürdü hem de güldürdü.

Oyunda Aziz Nesin’in acı tatlı hatıraları, geçmiş ve bugünün siyasi olaylarına bakış ve duruşu canlandırıldı. Sahnelenen kıymetli oyunlar ile Tarsusluların sosyal hayatı canlanıyor, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’u bir kültür-sanat kenti yapma gayretleri ise vatandaşlar tarafından takdir ediliyor.

Işıl Poyraz, Bülent Ateşoğlu, Koray Ergun, Suat Ülhan, Murat Ercanlı, Murat Demirbaş, Ersen Ocak ve Burcu Oktav’ın rol aldığı ve başarılı performans sergilediği oyun Tarsuslu sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Oyun sonunda çiçek takdimlerini yapmak üzere sahneye gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Ekin Tiyatrosu ekibine tek tek teşekkürlerini sundu. Tarsus Belediyesi olarak kültür sanat etkinliklerine büyük önem verdiklerini de vurgulayan Başkan Bozdoğan, “Aydınlanmacı ve özellikle Türkiye’deki çağdaşlaşma tarihinin en önemli isimlerden biri olan Aziz Nesin’e vefa ve minnet borcu olarak oyunu kaleme alan Haluk Işık’ı saygıyla selamlıyorum. Tadı damağımızda kalan bu oyun için Ankara Ekin Tiyatrosu’na ve bizim çocuğumuz Faruk Güvenç’e teşekkür ediyorum." dedi.
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.