img

Medya Kültür Toplum Buluşmaları, altıncı kez gerçekleşiyor


Anne ben gazeteci miyim? platformu; Medya Kültür Toplum Buluşmaları adını verdiği tartışma dizisinin altıncısını 17 Aralık Cumartesi günü saat 18.00'de Beyoğlu Mephisto Kitabevi & Kafe'de gerçekleştiriyor. Buluşma, “Sanatın tanımsal ve pratik sınırı nedir? ‘Bu sanat mıdır?’ sorusunun tek cevap hakkı üreticisinde midir?” sorusu üzerine şekilleniyor.

Küratör Derya Yücel, sanat tarihçisi Osman Erden ile sanatçı Halil Vurucuoğlu’nun konuşmacı olarak yer alacağın etkinliğin moderatörlüğünü ise Anne ben gazeteci miyim? platformu kurucusu, gazeteci Ali Demirtaş üstleniyor.

Mimariden sinemada etiğe

17 Aralık’ta altıncısı gerçekleşecek olan Medya Kültür Toplum Buluşmaları #GerçektenBağımsız mottosuyla daha önceki beş buluşmasında; “Mimaride odak korumak mı geliştirmek mi olmalı? Teknoloji ve kültür bu sürecin neresinde?”, “Ana akım sinema ile bağımsız sinema nasıl ayrılır, bu ayrımın ölçütleri ve film festivalleri ile gişedeki karşılığı nedir?”, “Kadın cinayeti haberlerinde dram rüzgarı: Medyanın kamusal işlevi nerede?”, “Sinemada etik: Biyografi ve gerçek hayattan beslenen film ile dizilerde etik ölçüt ne olmalı?” ve “Mimarlıkta şimdi: Yeni medya teknolojileriyle mimarlık mesleği nasıl gelişti ve değişti?” soru ile konularını tartışmaya açmış, bu tartışmalara alanında uzman konuşmacıları davet etmişti. Her buluşmanın sonuç raporunu www.annebengazetecimiyim.com üzerinden kamuyla paylaşan platform, altıncı buluşmasını da yine soru sormak temel kaygısı ve tartışma kültürüne katkıda bulunmak amacıyla herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.