Altın ve dolarda dar makas blokzincirinde

Dolar ve altının hızlı yükselişi sonrası alım satım işlemlerinde makas farkı açıldı. Yatırımcılar, alış ve satış fiyatları arasında açılan makasın çözümünü blokzincirinde buldu.

Seç Market Erzurum’da esnafla buluştu

Perakende sektöründe esnafı destekleyip güçlendiren iş modeliyle öne çıkan Seç Market, Erzurum’da potansiyel iş ortaklarıyla bir araya geldi. Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen, toplantıda geleneksel esnaf kültürünü modern market

MBB'nin özel sporcuları il şampiyonu oldu

Muğla’da düzenlenen özel sporcular atletizm şampiyonası küçükler dalında Muğla Büyükşehir Belediyesi özel sporcuları 6 birincilik kazanarak şampiyon oldu.

Neova Katılım Sigorta, 2023’ün ilk çeyreğinde sektör ortalamasının üzerinde büyüdü

Sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden Neova Katılım Sigorta, sektör ortalamasının üzerinde büyüdü. Neova Sigorta, 2023’ün ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre aktif büyüklüğünü yüzde 101 artırarak 9 milyar TL’ye yüks

Kristal Kola'da kar payı ödemesi yapılmayacak

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş, kar payı dağıtımı yapılmayacak.

Uşak RES'in kapasite artış projesi

Uşak RES kapasite artış projesinin, 54 MWm güç artışı için bakanlık kabulü gerçekleşti.

Yurt dışı yerleşik hisse, DİBS ve ŞBS

2 Haziran ile biten haftada, Yurt Dışı Yerleşiklerin Hisse Senedi stok değişiminde; haftalık 51,98 milyon dolarlık negatif net değişim yaşandı.

Lozan Mübadelesi anısına “Bursa Günlüğü Hikaye Yarışması” düzenleniyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Lozan Mübadelesi’nin 100. yılı anısına “Bursa Günlüğü Hikaye Yarışması” düzenleniyor.

Hidropar'ın genel kurulu

Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin genel kurulu tescil edildi.

Gaziantep’in sokaklarına sanatsal dokunuş

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) kent genelindeki duvarları ve paslanmış elektrik panolarını estetik bir görünüme kavuşturuyor.

2. Bağcılar Kitap Fuarı devam ediyor

Bağcılar Belediyesi, bu yıl 2’ncisini düzenlediği Kitap Fuarı, (BKF), 6’ıncı gününe girdi. Saat 10.00’da kapılarını açan fuar 22.00’ye kadar tüm canlılığıyla ziyaretçileri ağırlıyor.

‘Endüstri 5.0: Geleceğin Fabrikası’ ilk kez imalat sanayi ile tanıştı

WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, 7-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde, “Endüstri gelecekle buluşuyor” mottosuyla imalat sanayini buluşturmak üzere kapılarını açtı.

Kapıkule'de uyuşturucu operasyonu

Ticaret Bakanlığı, Kapıkule Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda toplam 358 kilogram uyuşturucu ele geçirildiğini bildirdi.

Çalışanlar tatil sürelerini kısalttı

Avansas, iş yerlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Sektör ayrımı yapmadan tüm şirketlerin alışveriş ihtiyacına ekonomik ve pratik çözümler sunan Avansas, yeni araştırmasında tatil tercihleri ile çalışanların yaz planlarını incele

Siyasilerden şehit asker için taziye mesajı

DEREN KOCAMANOĞLU-08.06.2023-HİBYA- Siyasiler, ‘Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Operasyonu’nda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan için taziye mesajı yayımladı.

EY’dan, Azure OpenAI teknolojisi kapsamında ChatGPT destekli bordro yönetimi çözümü 

EY ve Microsoft, Azure OpenAI teknolojisi kapsamında ChatGPT'yi kullanarak karmaşık sorulara yanıt getirebilen bir bordro sohbet botunu ölçeklendirmek üzere iş birliğine gitti. Çalışanların bordro ile ilgili karmaşık sorularını yanıtlaya

Uluslararası endeks raporu

Avrupa borsaları dünü satıcılı kapattı.

Midas kullanıcıları, borsada satış yöntemiyle halk arzlara katılabiliyor

Yerli fintech Midas’ın kullanıcıları artık borsada satış yöntemiyle gerçekleşen halka arzlara yatırım hesaplarıyla kolayca katılabilecek. Bu özellik, bu hafta başlayan Katılımevim ve Forte halka arzlarında kullanıcıları tarafından

SabancıDx’de atama

Sabancı Holding iştiraklerinden SabancıDx’in yeni genel müdürü Tevfik Kor oldu.

Cigna, QNB Sigorta oldu

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank ortaklığında faaliyet gösteren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik; herkes için ulaşılabilir, güvenilir sigortacılık hizmetleri sunmak üzere çıktığı yola QNB Sigorta adıyla devam