img

İZSİAD Başkanı Küçükkurt: "Ücret artışları iş barışı için önemli"


İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, asgari ücret zammının enflasyon oranının üstünde yapılması gerektiğini ifade ederek, “Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın yüksek enflasyon nedeniyle kaybolan alım gücünü korumamız gerekiyor, enflasyon oranının üstünde bir asgari ücret artışı yapılmalı” dedi.

Yüksek enflasyon nedeniyle ücretli çalışanların alım gücü kaybına uğradığını söyleyen İZSİAD Başkanı Küçükkurt, “Ücretli kesimin enflasyon karşısında ezilmemesi için açıklanacak yıllık enflasyon oranının üstünde ücret artışı yapılması gerekiyor." ifadesini kullandı.

“Ücret artışları iş barışı için önemli”

Enflasyon oranının asgari ücret artışı konusunda bir referans olduğunu ifade eden Küçükkurt, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz, hem küresel boyutta sıkılaşan para politikaları hem de enflasyonu dizginleme çabaları alım gücünü de olumsuz etkiliyor. Türkiye olarak çok yüksek bir enflasyona sahibiz. Bu noktada çalışan kesimin mağdur olmaması için asgari ücret belirleme noktasında hükümete, asgari ücret ve üzerinde ücretle çalışanlara sahip özel sektör işverenlerine hakkaniyetli artış için büyük sorumluluk düşüyor. Kafasında geçim derdi olan çalışan işine konsantre olamaz. İşverenler olarak çalışanların refahını gözetmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu. 


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.