img

İstanbul Festivali’nde Gökçe Özgül Rüzgarı


Festival Park Yenikapı’da düzenlenen İstanbul Festivali kapsamında Yıldız Tilbe konseri öncesinde sahne alan Gökçe Özgül, 4 kişilik ekibiyle sahne aldığı konserini 150 bin kişi dinledi.

Sahne hakimiyeti, izleyicilerle etkileşimi, dansları ve müziğiyle görsel ve işitsel bir şölen yaratan Gökçe Özgül izleyicilerden büyük alkış aldı.

2019 Kuşadası Altın Güvercin Beste yarışmasında 1. olan Özgül’ün “Sen Bana Canlı Lazımsın” isimli şarkısının yanında Aydınlıktan Karanlığa ve Çok İnsan Yok İnsan şarkıları da hep bir ağızdan söylendi.

150 bin kişilik rekor seyirci

İstanbul Festivali’nde bir gün öncesinde tüm festival biletleri tükendiği konser, 150 bin kişi katılım sağladı. Yıldız Tilbe’nin hemen öncesinde sahne alan Gökçe Özgül,  performansı ve enerjisiyle izleyenlerden tam not aldı.

Dans gösterileri ve hareketli dakikaların yaşandığı konserde ufak tefek tatlı aksilikler de yaşandı. Dans esnasında pantolonunda küçük bir yırtık oluşan Gökçe Özgül’ün kulaklık kablosu da zaman zaman kıyafetine dolaştı. Küçük aksilikler olmasına rağmen Özgül, performansından ve sahne enerjisinden hiçbir şey kaybetmedi.

Sıradaki konser Kuşadası’nda

Sosyal medya hesaplarına yayınladığı coverları milyonlarca kişi tarafından izlenen Gökçe Özgül’ün İstanbul Festivali’nin ardından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nda bu yıl konuk olarak katılıp sahne alacağı öğrenildi.

Gökçe Özgül, hakkında:

100’den fazla Türkçe-İngilizce bestesi olan Gökçe Özgül, 22 Eylül 1994 tarihinde Antalya’da doğdu. İlk kez 2002 yılında bir etkinlikte (7 yaşında) 'Queen of the Night' Aria söyledi. 2011’de O Ses Türkiye’ye 16 yaşında katıldı.

 

The Akademia’nın dünya genelinde düzenlediği yarışmada Özgül, ‘Toxic’ adlı şarkıyla ‘En İyi Cover’ dalında 1. oldu. Sayısı 100’den fazla, sözü müziği kendine ait, Türkçe ve İngilizce bestesi vardır.
Youtube kanalı açıp kendi imkanlarıyla yaptığı acapellaları yüklediğinde, Türkiye’de tek başına acapella yapan ilk Türk kızı oldu. Coverlar yapmaya başladığında, yüklediği ‘Vur Yüreğim’ şarkısı 20 milyondan fazla izlenme aldı.

18 yaşından bu yana profesyonel olarak sahne almakta, Youtube kanalına videolar yüklemekte ve kendi yazdığı şarkıları dinleyicisiyle paylaşmaya devam etmektedir.

 

Katıldığı 22. Altın Güvercin Beste Yarışması’nda (2019), sözü ve müziği kendine ait olan ; ‘’Sen Bana Canlı Lazımsın’’ adlı eseriyle bu yarışmada 1.lik alan en genç besteci oldu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.