img

Haliliye’ye 200 milyon TL değerinde 183 araç kazandırıldı


Başkan Mehmet Canpolat’ın, ilçenin geleceğine yönelik yaptığı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı destekli bu yatırım ile 183 araç ve iş makinası Haliliye Belediyesi Makine İkmal Şefliğinde düzenlenen lansman ile tanıtıldı.

Lansmana; Başkan Mehmet Canpolat’ın yanı sıra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran, Haliliye Kaymakamı Serap Özmen Çetin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Önceki Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, AK Parti Haliliye İlçe Yönetimi, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve çok sayıda personel katıldı.

Lansmanın açılış konuşmasını yapan Başkan Canpolat, araç ve iş makinalarının Haliliye halkına hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek şu açıklamalarda bulundu:

“183 araçlık, yaklaşık 200 milyon TL değerindeki iş makinası yatırım programımızın lansman törenine hoş geldiniz, şeref verdiniz. Şanlıurfa’nın en büyük merkez ilçesiyiz. 2014 yılındaki Büyükşehir yasası sonrası merkez ilçe olarak oluşmuş, 8 yıllık yeni bir belediyeyiz. Bizler, 2019 yılında göreve geldikten sonra hep birlikte hummalı bir çalışmanın içerisine girdik. Canla başla dedik, canı gönülden devam ediyoruz.”

Başkan Canpolat, Meclis üyelerine, belediye personeline ve teşkilatlarına teşekkürlerini ileterek, “Bizler Haliliye’yi geleceğe taşımak, emin adımlarla yürümek adına 2022 Ocak ayı içerisinde dünyada da yaşanan ekonomik gelişmeler sonucu Haliliye belediyemizi geleceğe kendi mülk araçlarımızla taşımak gayreti içerisine düştük. Ve köklü bir yatırım yapalım, Haliliye Belediyesinde artık kiralık araç kalmasın dedik. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyecilik şiarını kendimize şiar ve vizyon ederek, üreten belediye sloganıyla, sahada kendi iş makinamız, kendi araçlarımız olsun gayretinin içerisine düştük.” ifadelerini kullandı.

Geleceğe umutla baktıklarını ve güvenle yürüdüklerini dile getiren Başkan Canpolat, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 3 Aralık’taki büyük mitingi sonrası 183 olan aracımız, geçmişteki araçlarla birlikte 294 sayısıyla Haliliye’ye yakışır bir halde vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. İlklerin ve yeniliğin belediyesi sloganımız olan hep iyisi, en iyisi sloganıyla yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise belediye mülkündeki araçların önemine değinerek, Başkan Canpolat’ı tebrik etti.

Bereketli bir haftanın başlangıcında olduklarını söyleyen Vali Ayhan, şunları kaydetti:

“Vatandaşa hizmetin ilk adımı olan karargahtayız. Sahada hareketli, dinamik, güçlü, genç araçlarla, filoyla yola çıkmak vatandaşa hizmet etmek açısından keyifli bir iştir. Yaklaşık 200 milyon TL, bu zamanda bu kadar aracı bünyeye kazandırmak güçlü belediyecilik anlayışının akış açısıdır. Baktığımız zaman Haliliye Belediyemizin Büyükşehir Belediyesi kadar güçlü bir filosu var. Bu her belediyede olmaz. Bu vizyonel bir bakıştır, vatandaşa hizmet etmenin bilincinin en güzel yansımasıdır.”

AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, 200 milyon liralık bir yatırımın açılışını yaptıklarını belirterek, “Canpolat Başkanımızın dediği gibi AK Parti belediyeleri söz değil, icraat belediyeleridir. İnşallah daha büyük hizmetlerle, birlikte ve beraberlik içinde, Şanlıurfa’ya daha güzel hizmet edebilme yolunda hep birlikte çalışıyoruz. Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’ı tebrik ediyorum. Haliliye ilçemiz her şeyin daha iyisini hak ediyor. Tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti’nin 20 yıllık hikayesinde temelini oluşturan unsurun yerel yönetimlerin olduğunu bildiklerini ifade eden AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, “Bugün Haliliye Belediyemizin yapmış olduğu, özellikle makine parkını güçlendirmek adına 183 aracın ve 200 milyon TL’ye yakın bir yatırımın tanıtımı içi bir aradayız. Bu bağlamda Haliliye Belediyemizin çeşitli yatırımlarına, çalışmalarına şahit olduk. Güçlü bir yatırımın tanıtımını yapıyoruz. Bu bağlamda Haliliye Belediye Başkanımızı, tüm ekibini ve projeye destek veren tüm büyüklerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay da, “Başkanımız Mehmet Canpolat kardeşimi tebrik ediyorum. Gerçekten bu çok önemli bir şey. Başkanımız 183 aracı 200 milyonluk yatırım ile ilçeye kazandırdı. Bir yıllık kira bedeliyle bu araçlar alınmıştı. Samimiyeti, gayreti ve tevazusuyla sahada, milletin ve vatandaşı kucaklayan, AK Parti bayrağını daha yükseklere taşıyan bir belediye başkanımız olmuştur. Bern, kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Muhabbet ortamından bereket doğduğuna dikkati çeken Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ahmet Kaytan ise, “Mehmet Canpolat Başkanımız canla başla yola çıkmıştı. Hep birlikte Şanlıurfa’yı biraz daha güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bugün de araç yatırım programı toplantısındayız. Buna katkı sunan, belediyemiz çalışanları, Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’ı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından tören, personellere temsili anahtarların takdim edilmesiyle sona erdi.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.