img

Elektrikli araç bataryası montaj prosesinde baştan sona yenilik


Yeni nesil üretimin öncülerinden Atlas Copco Endüstriyel Teknik tarafından yeniden tasarlanan akıllı ve sürdürülebilir “elektrikli araç bataryası montaj prosesleri”, otomotiv üreticilerinin karşılaştığı sorunlara yenilikçi, verimli ve güvenli çözümler sunuyor. 

Otomotiv endüstrisinde üreticiler; iklim değişikliği, pazar talebi ve mevzuatlara yanıt olarak, tamamen elektrikli güç aktarma organlarına doğru ilerdi. İlk araçların tümü içten yanmalı motorlar ile çalışırken, günümüzde elektrikli araç (EV) kavramı bir döngü haline gelmiş durumda. Bir elektrikli aracın kalbi batarya olduğundan, “bataryanın montaj süreci” üretilen aracın güvenliği, performansı ve dayanıklılığı üzerinde güçlü bir etkiye sahip. 

Batarya montajı prosesi boyunca Atlas Copco Endüstriyel Teknik’in sunduğu çözümler, gerçek bir fark yaratarak müşterilerin verimlilik hedeflerine ulaşmalarına da yardımcı oluyor. Yüksek verimli batarya montaj prosesi adımları arasında sıkma, özel perçinleme sistemleri, kimyasal yapıştırıcı ile birleştirme, kamera ile görsel kontrol, sıvayarak delik açma yoluyla birleştirme işlemleri yer alıyor. Tüm üretim boyunca devam eden sürdürülebilirlik çalışmaları ise ağırlık ve malzeme israfını, dolayısıyla CO2 emisyonlarının azaltılmasını sağlıyor.

Elektrikli araç taleplerindeki hızlı artışın, araç üreticilerini bir dizi yeni batarya montaj zorluğuyla karşı karşıya bıraktığını söyleyen Atlas Copco Endüstriyel Teknik Türkiye Otomotiv Bölüm Müdürü Hüseyin Çelik, “Atlas Copco olarak bu geçiş sürecinde otomotiv üreticilerinin karşılaştığı sorunları anlıyoruz. Otomotiv sektöründe uzun bir süredir yürüttüğümüz geliştirme çalışmaları sayesinde otomotiv üretim şirketlerine ileri teknolojiye sahip çözümler sunuyoruz. Yeni teknolojik araçlar üretmeleri için tüm tecrübemizi yenilikçi vizyonumuzla birleştirerek montaj proseslerini dijital çağa taşıyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.