img

“Çin-Avrupa işbirliği rekabetten daha büyüktür”


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, Çin ile Avrupa arasındaki işbirliğinin rekabetten daha büyük  olduğunu söyledi.

Wang Wenbin, AB dışişleri biriminin AB üye ülkelerine endüstri ve tedarik zincirleri açısından Çin'e olan bağımlılıklarını azaltma önerisinde bulunmaya hazırlandığına dair haberleri değerlendirdi.

Küresel endüstri ve tedarik zincirlerinin oluşumu ve gelişiminin piyasa hukuku ve işletmelerin tercihlerinin ortak etkisinin sonucu olduğuna dikkat çeken Wang, siyasi amaçlardan dolayı yapılan yapay kısıtlamaların, uluslararası işbirliğini engelleyeceğini, endüstri ve tedarik zincirlerinin istikrarını olumsuz etkileyeceğini, endüstriyel gelişmeye zarar vereceğini ve tüm bunların hiçbir ülkenin çıkarına uygun olmadığını belirtti.

Çin ve Avrupa ülkelerinin birbiriyle rakip değil ortak olduğuna, iki taraf arasındaki ekonomik bağların güçlü olup, ekonomilerinin birbirini tamamladığına dikkat çeken Wang, “Çin-Avrupa işbirliği rekabetten daha büyüktür.” ifadesini kullandı.

Wang, AB tarafının Çin-Avrupa işbirliğine tarafsız olarak yaklaşarak, iki tarafın ortak çıkarlarını arttırmak, küresel endüstri ve tedarik zincirlerinin istikrarını korumak için çaba harcamasını beklediklerinin altını çizdi.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.