img

Çay'da Ahilik Haftası kutlandı


AFYONKARAHİSAR - 16.09.2022 - HİBYA - Afyonkarahisar Çay ilçesinde her yıl 12-18 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Ahilik Haftası kutlamaları bu yıl Çay ilçesinde düzenlendi.

Çay Belediyesi, Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı, Çay Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Çay Şoförler Odası tarafından düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş, Belediye Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Atlı, Karacaören Belde Belediye Başkanı Muhterem Algül, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Şahin, Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birlik Başkanı Cengiz Üstün, Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer, Çay Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ceylan Güler, Çay Şoförler Odası Başkanı Oktay Saraç, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kaygısız, Ziraat Odası Başkanı Bayram Avdal, Bolvadin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İbrahim Çürük ve Sultandağı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bilal Şeker, Siyasi Parti temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Orta Camii İmam Hatibi Nusret Yıldız tarafından Kuranı Kerim okundu. Açılış konuşmasını Çay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ceylan Güler’in yaptığı programda Çay Şoförler Odası Başkanı Oktay Saraç, Afyonkarahisar Esnaf Odaları Birlik Başkanı Cengiz Üstün, Belediye Başkanı Uzm. Dr. Hüseyin Atlı, İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş ahilik haftası nedeniyle birer konuşma yaptı.

Çay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından yılın ahisi seçilen ilçe esnaflarından Muhterem Sarı’ya Ahilik Belgesi İlçe Kaymakamı Emre Yeşilbaş tarafından takdim edilirken, yılın çırağı seçilen Mert Ali Karakoyun’a belgesi Afyonkarahisar Ticaret İl Müdürü Ferhat Sümer tarafından verildi.
Yeşilçay yöresel ekibinin halk oyunları gösterisinin ardından esnaf ziyareti ile program sona erdi.


Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.