img

Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun kazananları belli oldu


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın Lezzetleri ve Bursa Gastronomi Festivali temasıyla düzenlenen Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda “Cantık” adlı fotoğrafıyla Halit Bozkuş, birinci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğiyle 22-25 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen maratona başvurulan 182 eserden 51’i finale kaldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan, Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nezaket Tekin, BUFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Savaş ve Küratör Fahrettin Beceren ile fotoğraf sanatçıları Hakan Aydın, Mehmet Ateş, Murat Pulat ve Özcan Şimşek’ten oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanan eserler belirlendi.

Yapılan değerlendirmede “Cantık” fotoğrafıyla birinci seçilen Halit Bozkuş, altın madalya ile 12 bin 500 TL’lik para ödülünü almaya hak kazandı. “Köfte” fotoğrafı ile ikinci olan Merve Ergin gümüş madalya ve 10 bin TL para ödülü, “Meyve zamanı” fotoğrafıyla üçüncü olan İffet Karaca da bronz madalya ve 7 bin 500 TL para ödülü kazandı.

Mansiyona değer görülen Ayşe Ayna ‘Şıra’ isimli fotoğrafıyla 3 bin TL, Gürsel Egemen Ergin ‘Köfteci7’ adlı fotoğrafıyla 3 bin TL, Şevki Karaca da ‘Deveci armudu’ fotoğrafıyla 3 bin TL para ödülü aldı.

“Küçük saray pideli köfte” fotoğrafıyla Kurum Özel Ödülüne layık görülen Ahmet Turan Biter  2 bin TL, “Nektarin hasadı” fotoğrafıyla jüri özel ödülüne değer görülen Orhan Akça da 2 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nun ödül töreni ve sergi açılışının, kasım ayı içerisinde yapılacağı duyuruldu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.