img

Başkan Şahin, mezun olduğu okulda öğretmenlerle bir araya geldi


Öğretmenler Günü dolayısıyla eski okulunda öğretmen ve öğrencilerle buluşan Başkan Fatma Şahin, öğrencileri de ziyaret ederek, onlarla aynı sıralara oturdu ve öğrencilik günleri anılarını paylaştı.

Büyükşehir Belediyesince okula yapılan düzenlemeleri inceledi. Programın katılımcıları arasında İstiklal İlkokulu’nun, eski Müdür Yardımcısı Asım Şıraz da vardı. 

Başkan Şahin, programda yaptığı konuşmada,  rahmetli öğretmenlerini andıktan sonra eğitim döneminin zorluklarından bahsederek, şunları söyledi:

 “Hep hakkını vermeye çalıştım, eksikler elbet var. Ben hep şunu diyorum iş yaparsan hata yaparsın. Ama beni yetiştiren bir şey var. ‘Bir ana, bir öğretmen’. Siz beni yetiştirdiniz ben çok teşekkür ediyorum hepinize.”

“Sizlerin elinden bu çocuklar yeni Vehbi Dinçer’ler, yeni Kamil Ocak’lar ve yeni Fatma Şahin’ler yetiştirecek”

Emektar öğretmeni Asım Şıraz’ın hem disiplinli hem de şefkatli olduğunu belirten Şahin sözlerine şöyle devam etti:

“Hocam acayip bir adamdı. Gözünün içine baktığımız zaman bir ışık görürdük hem de çok iyi yetişmemiz gerektiğini hissederdik. O duruş o kadar netti ki, çok özeldi bizim için. Bizim çocuklarımız, bizim yaşadığımız zorlukların birçoğunu yaşamadı. Allah’ın izniyle inşallah sizlerin elinden bu çocuklar da yeni Vehbi Dinçerler, yeni Kamil Ocaklar ve yeni Fatma Şahinler yetiştirecek.”

Konuşmasının ardından Fatma Şahin’e İstiklal İlkokulu’na okuluna katkılarından dolayı İstiklal İlkokulu Müdürü Hakan Akgörlü tarafından diploması verildi.

İstiklal İlkokul-Ortaokul Müdürü Hakan Akgörlü de konuşmasında, “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen ecdadın torunları olarak emektar öğretmenlerimizden aldığımız eğitim meşalesini geleceğimizin mimarı olan genç öğretmenlerimize devretmek üzere, şerefle taşımaktan onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“İstiklal İlkokulu’nda okuyup da mezun olanlardan 3 öğrencimiz bakanlık görevi yaptı”

Asım Şıraz ise İstiklal İlkokulu’nun tarihinden bahsederek; “Bu okulda binlerce kişi yetişti. Ben sadece birkaç tanesinden bahsedeceğim. İstiklal ilkokulunda okuyup ta mezun olanlardan 3 tane bakan görev yaptı; Kamil Ocak, Vehbi Dinçerler, Fatma Şahin hanımefendi. İki tane de Gaziantep Belediye başkanı var; oda Ömer Arpacıoğlu ve Fatma Şahin. İstiklal ilkokulu iyi bilinen, iyi tanınan okullar sırasındaydı hala da öyle.” sözlerine yer verdi.

Başkan Şahin, öğretmen Asım Şıraz’a teşekkür plaketi sundu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.