img

Bakan Varank, Türk Kompozit 2022 Fuarı’nı ziyaret etti


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen 5’inci Türk Kompozit 2022 Fuarı’nı ziyaret etti.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 8 Ekim’e kadar devam edecek fuara katılan Bakan Varank, Kompozit Sanayicileri Derneği Başkanı Barış Pakiş’ten sektöre ilişkin bilgi alarak, fuarda yer alan 100’ün üzerinde firmanın stantlarındaki ürünleri inceledi.

Bakan Varank, kompozit sektöründeki ilerlemeyi görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek “Türkiye, bu alanda her geçen gün kabiliyetlerini arttırıyor. Yakın zamanda Almanya’da Rüzgar Enerjisi Fuarı’ndaydık. Buradaki firmalarımız savunma sanayisinden rüzgar enerjisine kadar çok farklı alanlarda üretim yapabiliyorlar. Ham maddesini yan sanayisini kompozit anlamında üretirken bitmiş ürünleri üreten firmalarımız var. Kompozit fuarı bu kabiliyetlerimizi görebileceğimiz bir organizasyon oluyor.” dedi.

Kompozit sektörüne merak duyanları fuara davet eden Bakan Varank, “Sektörde neler oluyor, trendler nereye gidiyor onu görsünler hem de Türkiye’deki kabiliyetleri görüp ileriye dönüş iş anlaşmalarını bu fuarda yapabilirler.” ifadesini kullandı.

Bakan Varank, Türk Kompozit Fuarı’nın Avrupa’da en önemli 5 fuardan biri olarak görüldüğünü belirterek, “Fuarda firmaların reçine, elyaf, teknik tekstil, termoset, termoplastik gibi ham maddeleri yer alıyor. Yarı ve ara ürünler, nihai ürünler, işleme teknolojileri, makine ve ekipmanlar ile tüketim malzemeleri de fuarda sergileniyor. Teknik ve ticari seminerlerin gerçekleştirileceği fuarda, ürün sergileri, canlı demolar ve ürün tanıtımları gerçekleştiriliyor.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.