img

Bakan Kurum: "Hasar tespit çalışmalarında sona yaklaştık"


Bakan Kurum’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bir taraftan da hasar tespit çalışmalarını yürüyoruz ki burada da hasar tespit çalışmalarında sona yaklaştık. Tamamlamak üzereyiz. Bugün itibarıyla depremden etkilenen illerimizde 5 milyon 397 bin bağımsız bölümden oluşan 1 milyon 875 bin binada inceleme yaptık ve içerisinde 883 bin bağımsız bölümden oluşan 301 bin binanın yıkılacak, acil yıkılacak, yıkık veya orta hasarlı olduğunun tespitini yaptık.

Elazığ’da yaklaşık 18 bin bağımsız bölümden oluşan 8 bin binamızın acil yıkılacak, ağır hasarlı veya orta hasarlı olduğunun tespitini yaptık. Hamdolsun bu manada Elazığ, yapılan güçlendirmeler, kentsel dönüşüm çalışmaları yine 3 yıl önce yaşamış olduğumuz depremde yapılan kapsamlı çalışmalar sayesinde nispeten daha az hasar görmüş illerimizden bir tanesi oldu.

11 ilimizde eş zamanlı süreçlerimizi yine 11 ilin ihtiyaçlarını, buradaki kültürel dokuyu, demografik yapıyı, sanayisini, kültürünü bu anlayışı koruyacak anlayışla çalışmalarımızı yürütüyoruz. 21 Şubat’tan bugüne yaklaşık 34 bin konutumuzun ihalesini yaparak, yapım sözleşmelerini imzaladık. Sahada fiilen yapımına başladık. İlk sözleşmelerini imzaladığımız alanlarda da inşaat faaliyetlerini hızlı bir şekilde bilim insanlarımızın görüşleri, fikirleri, önerileri doğrultusunda yürütüyoruz.

Elazığ’da bu kapsamda merkezde 7 bin 500 konutumuzun yine köylerimizde, hasar gören ilçelerimizi de yaklaşık 7 bin konutun yapımını başlatmış durumdayız. Bugün belediyelerimizle en doğru yeri, en doğru alanı hep birlikte istişare ettik. İnşallah hızlı bir şekilde yapım sürecini yürüteceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.