news-details

Wilo Türkiye’de üst düzey atama

İleri teknolojisi ile dünyada 148, Türkiye’de ise 28 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemlerinin öncü markası Wilo’da önemli bir görev değişimi gerçekleşti. Wilo Türkiye Satış Direktörlüğü pozisyonuna Fatih Öner atandı.

 

Pompa sistemleri sektöründe dünya çapında müşterileri için çözüm sağlayıcı olma vizyonu ile çalışmalarını sürdüren Wilo’da önemli bir atama gerçekleşti.

2019 yılından bu yana Wilo Türkiye bünyesinde Bina Teknolojileri Ticari Satış Müdürü olarak başarılı çalışmalara imza atan Fatih Öner, Wilo Türkiye Satış Direktörü olarak atandı. Bu görev ile birlikte Öner, Wilo Türkiye’nin ticari ve domestik alanda bina teknolojileri, alt yapı uygulamaları, endüstri ve servis olmak üzere beş ayrı satış biriminden sorumlu olacak.

 

Ortaokul ve liseyi Avusturya Hükümet Bursu ile okuyan Fatih Öner, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ilk İngilizce destekli program mezunları arasında yer aldı. AC Competence Center isimli Polonyalı şirkette direktörlük pozisyonunda bulunan Öner, kariyerine Isısan A.Ş.’de devam etti. Güneş enerjisi, ısı pompası ve çelik kazan konularında birçok seminer veren Öner, Isısan’ın Bosch tarafından satın alınmasının ardından başarıları dolayısıyla “İlk Uluslararası Satış Mühendisi Ödülü”nü aldı. Ayrıca Bosch World AC projesini Türkiye’den yürüten Öner, proje kapsamında VRF satışı gerçekleştirecek ülkelerde ürün, teknik satış, satış operasyon – seçim, pazarlama ve servis konularını dizayn etti.

 

Eş zamanlı olarak Türk Tesisat Mühendisleri Derneği’nde de aktif rol üstlenen Öner’in bu dernekte İstanbul Temsilciliği, Komisyon Başkanlıkları ve bir dönem Yönetim Kurulu Üyeliği bulunuyor.

 

Fatih Öner, 1 Temmuz 2020 itibariyle yeni görevini devraldı.


Hibya Haber Ajansı