img

ABB Başkanı Yavaş, OSTİM sanayicileriyle buluştu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde OSTİM Kooperatifleri ve Kümelenmeleri Yönetim Kurulları, OSTİM Teknik Üniversitesi temsilcileri ve çok sayıda sanayici ile bir araya geldi.

Yavaş, yaklaşık 150 temsilcinin katıldığı toplantıda sorun ve talepleri tek tek dinleyerek, ilgili daire başkanlarına yönlendirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçim döneminde gezdikleri yerleri tekrar gezdiklerini belirttiği konuşmasında, “Yerinde görüp, yerinde dinlediğiniz zaman sorunları belirlemeniz daha kolay oluyor. Alacağımız kararları alırken anket yapıyoruz. En önemli iddia edeceğim şeylerden bir konu ise hiçbir zaman ilçede, beldede veya bir toplulukta insanların verdiği oya göre veya başka bir özelliğine göre ayırma gibi bir durumumuz yok. Birinci önceliğimiz insan sağlığı ve belediyemizin yapması gereken acil şeylerdir” diye konuştu.

“Katılımcılık, şeffaflık ve ortak akılla belediyeyi yöneteceğimize gönüllü olacağımızı söylemiştik” diyerek açıklamalarını sürdüren Yavaş, şöyle devam etti:

“Kırsal kalkınma konusunda da çalışmalarımız var. Kırsal kalkınma desteklerinde bulunduk. 3,5 yılda yaptığımız çalışmalarla yaklaşık 33 bin çiftçi ile direkt ilişki kurduk ve 4,5 milyara yakın gelir elde etmelerini sağladık. Organize sanayi bölgeleriyle bizden önce de protokol yapılmıştı. Biz de protokol yaptık. Bütün organize sanayi bölgelerinin asfaltlarına katkıda bulunuyoruz. Yaklaşık 14 milyon 596 bin asfalt yama çalışması yapılmış. 57 bin ton asfalt çalışması 50 milyon TL civarında. Toplam 74 bin ton OSTİM’e asfalt sermişiz. Eğer buradaki ekonomi ve sanayi ne kadar güçlü olursa Ankara’nın kalkınmasına ve bu ülkenin kalkınmasına o kadar katkısı olur. Bizlerin faydası da istihdam açısından... Sizlerin kalifiye yetişmiş elemana ihtiyacınız var. Bizim kariyer merkeziyle iş birliği yaparsanız işinize yarayan elemanları istihdam edebilirsiniz. 3 tane bilişim merkezi açtık. Birisi Dikmen Techbridge diğeri ise Bilkent Üniversitesi ile de protokol imzalıyoruz ve Türkiye’nin ilk yerel yönetim tekno merkezini açıyoruz. Bilişim konusunda çok çok ileriye gittik. Biz de Ankara ekonomisinin kalkınması ve dışa bağımlılığın ortadan kalkması için çalışmaları sürdürüyoruz. Seçimlerden önce şeffaflık, katılımcılık ve ortak akılla yöneteceğimize gönüllü olacağımızı söylemiştik. Her türlü soruyu sonuna kadar sorabilirsiniz. Birebir soruları yanıtlamakta biz kendimize güveniyoruz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.