img

13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda kazananlar belli oldu


IF Wedding Fashion İzmir – Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında düzenlenen ve bu yıl teması “Modaverse” olarak belirlenen 13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda ödül kazanan isimler belli oldu.

Finale kalan 15 isimler ise Anıl Bayraktar, Arife Gedik, Buse Sinem Tekin, Ceylin Hurcanlar, Defne Kacar, Dide Aksamaoğlu, Ecenur Erdoğan, Enes Yolcu, Gizem Mendi, Gülsüm Güneş, İlayda Yaşın, Nazmiye Gümüş, Oğuzhan Öndeyer, Sercan İzci ve Serkan Çınar, oldu. Tasarımcılar, yaklaşık iki ay boyunca İzmir Moda Tasarımcılar Derneği üyesi tasarımcıların atölyelerinde sektör profesyonellerinin mentörlüğünde dikim sürecini gerçekleştirdi.

Finalistlerin tasarımları, düzenlenen final defilesiyle görücüye çıktı. Final defilesi öncesinde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, “Moda trendlerinin belirlendiği bu fuar, aynı zamanda sektöründe Avrupa’nın en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor. Gelinlik Tasarım Yarışması da 13. kez düzenleniyor. Bu yarışma, sektöre genç tasarımcıların kazandırılması ve onların tasarımlarını İzmir’den dünyaya sunmaları anlamında çok önemli rol oynuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak, fuarcılığın birçok sektöre nasıl katkılar sağlandığını bilerek hareket ediyor ve fuarcılık şirketimiz İZFAŞ ile oldukça kıymetli işlere imza atıyoruz. IF Wedding Fashion İzmir’in dışında Fashion Prime ve Fashion Tech fuarlarımızı da düzenliyoruz. Bu fuarlar hepsi birbirini tamamlıyor ve sektöre katkı sağlıyor” dedi.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve İzmir Moda Tekstil Konfeksiyoncular Sitesi (MTK) Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Salkım ise 2010 yılından bu yana düzenlenen yarışma ile sektöre birçok yeni tasarımcının kazandırılmasının yanı sıra uluslararası pazarlarda moda ve trend yaratabilecek özgün tasarımların ortaya çıkarmanın hedeflendiğini söyledi.

Genç yetenekler, Akif Örük’ün koreografisi ile Rönesans Ajans mankenlerinin yer aldığı final defilesinde, tasarımlarını hem jürinin beğenisine sundu hem de sektör profesyonellerine sunma şansı yakaladı.

Final defilesi sonrasında, jürinin değerlendirmesiyle yarışmada dereceye girenler açıklandı. 13. Uluslararası Gelinlik Tasarım Yarışması’nda, birinciye önümüzdeki yıl düzenlenecek IF Wedding Fashion İzmir’de tasarımlarını podyumda sergileyebileceği defile yapma imkanı verilirken ilk üçe giren finalistlere toplam 45 bin TL değerinde ödül verildi. Birinciliği İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Enes Yolcu, ikinciliği Mimar Sinan Üniversitesi öğrencisi Arife Gedik, üçüncülüğü ise İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi İlayda Yaşın kazandı.  Dereceye girenlerin ödüllerini, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Özuslu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul ve MTK Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Salkım verdi. 

Gelinliği İris çiçeğinden ilham alarak tasarladığını belirten Enes Yolcu, “Bu çalışmada, ilham kaynağımı iris çiçeğinden aldım. İris çiçeği bilgeliğin, saflığın, inanç ve umudun simgesi olarak karşımıza çıkar. İris çiçeğini kendi benliğimde tekrar filizlendirerek, duygusal değişim ve dönüşümlerimle besleyerek gelinlik tasarımlarıma yansıttım” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.